piątek, 8 grudnia 2017

Projekt Prezent 2017! Wchodzimy w to! Poznajcie Andę zwaną 306…Po roku przerwy i zbiórce darów dla Misia “na doczepkę” w tym roku bierzemy udział w Projekcie Prezent jako organizatorzy :) Ku przypomnieniu jest to zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla konkretnego psa będącego w domu tymczasowym/hoteliku/fundacji. Tym razem postanowiłam wesprzeć piękną Andę będącą w wieku ok 4 lat i mającą dwie nieudane adopcje za sobą. Znajduje się pod opieką Grodziskiej Straży dla Zwierząt. Przeczytajcie jej poruszającą historię.
     Znaleziona została wiosną 2014 r. Kiedy udało się ją złapać miała na szyi wrośnięty powróz, była skrajnie wychudzona, skołtuniona z ogromną ilością kleszczy (na 306 wyjętym kleszczu przestano je liczyć…). Po wielomiesięcznym leczeniu zaczęła przypominać psa. Minęło półtora roku, gdy pojawiła się pierwsza szansa adopcyjna. Anda miała zamieszkać w pięknym miejscu i asystować przy sprzedaży roślin. Niestety okazało się, że suka boi się ludzi i ucieka na ruchliwą ulicę, co przerasta nowych właścicieli. Błędna ocena w pierwszym DT sprawiła, że sunia po jedynie miesiącu musiała wrócić pod opiekę Grodziskiej Straży Zwierząt. Jej miejsce w pierwszym DT zajął już inny pies.
     W nowym DT potwierdziły się jej problemy i lęki. Po dwóch miesiącach zgłosiła się rodzina z Warszawy, która przeszła procedurę adopcyjną. Wiosną 2016 ku niedowierzaniu wszystkich po roku od adopcji ludzie postanowili ją oddać gdyż się rozwodzą.... W momencie odebrania biegała samopas po podwórku, zaniedbana, ubłocona z guzem na łapie. Początkowo myślano, że to nowotwór. Po badaniach okazało się, że ma połamane palce i otwartą ranę na nadgarstku, z którą chodziła bardzo długo....


    Anda ponownie zamieszkała w swoim drugim DT pod opieką trenera, behawiorysty. Po drugim powrocie panicznie bała się wszystkich i wszystkiego, nawet własnego cienia. Miejsca, przedmioty, dźwięki, ludzie. Wszyscy w jej odczuciu stanowili śmiertelne zagrożenie. Robiła pod siebie nawet w klatce tuż po powrocie z dworu. Jej stan psychiczny sprawiał, że nie odczuwała bólu łapy i ciągle skakała uderzając nią w ziemię, co nie pomagało w leczeniu. Zapadła decyzja, że najpierw suka musi odzyskać względną stabilizację by po raz kolejny móc szukać jej odpowiedzialnego domu. W jej wypadku to proces na długie miesiące albo lata pracy.
    Dziś Anda, na co dzień jest bardzo pogodnym, radosnym pełnym energii psem o zerowej agresji.  Uwielbia zabawy z innymi psami oraz człowiekiem, któremu ufa. Kocha zabawki edukacyjne i wszystkie zadania gdzie może się wykazać. Dodaje jej to pewności siebie. Dzięki temu nauczyła się mierzyć ze swoim lękiem i sprawdzać straszne przedmioty. Upomina się o trening, gdy słyszy, że pracuje inny pies. Oswoiła się z codziennymi dźwiękami, zachowuje czystość w domu. Chętnie chodzi na spacery. Szczególnie lubi te gdzie może biegać swobodnie lub ciągnąć na linie. Nadal gorzej czuje się w środowisku miejskim, a największy problem stanowią obcy ludzie. Jest też dla nich mało czytelna. Wile jej zachowań jest przez nich błędnie interpretowanych. Za to rewelacyjnie komunikuje się z innymi psami, a nawet sama pomaga uczyć je komunikacji  :)MILE WIDZIANE SĄ:
 • karma sucha/mokra,
 • środki na pasożyty,
 • smakołyki/gryzaki/zabawki na jedzenie,
 • miękkie zabawki do przeciągania,
 • mata węchowa,
 • posłanko 85x55cm
 • akcesoria do pielęgnacji długiej sierści.
Anda bardzo lubi zabawki edukacyjne. Więc jeśli masz używane, chcesz kupić nowe lub potrafisz zrobić samodzielnie to zapraszam :) 
Anda jest średniej wielkości.


REGULAMIN akcji Projekt Prezent 2017:


 1. Akcja trwa od piątku 8/12/2017 do piątku 22/12/2017
 2. Akcję organizują osoby prowadzące blogi: makulscy.com, Pufoświat, Enzo - BorderCollie& Girls, Na kanapie siedzi pies, Dziabongowo, Oto Janka, Z widokiem na góry- Cardimania, Ja, Frelka, West wkurzony. Aktywnie wspierają nas również Zamerdani. Na potrzeby akcji wszyscy wyżej wymienieni będą dalej nazywani blogerami.
 3. Blogerzy biorący udział w akcji wybrali psiaka przebywającego pod opieką fundacji/hoteliku/domu tymczasowego, którego chcą wspomóc zbierając najpotrzebniejsze dla niego produkty/rzeczy.
 4. Każdy z blogerów na swoim kanale zamieścił informacje o produktach/rzeczach, które zbiera dla wybranego psiaka.
 5. Możesz się przyłączyć do akcji przekazując prezent dla wybranego psiaka na ręce blogera, który prowadzi zbiórkę. Paczkę możesz przesłać pocztą, kurierem, czy paczkomatem na adres blogera (sam pokrywasz koszt przesyłki). Możesz dokonać zakupu w sklepie internetowym i zamówić przesyłkę na adres blogera. Możesz również umówić się z blogerem na odbiór osobisty, bądź ustalić inny sposób odbioru prezentu– po prostu napisz do wybranego blogera!
 6. W trakcie trwania akcji bloger kilkukrotnie zamieszcza zdjęcia otrzymanych prezentów na swoim funpagu.
 7. W ciągu tygodnia po zakończeniu akcji bloger przekazuje wszystkie zebrane produkty i rzeczy opiekunom wybranego psiaka.
 8. Opiekun psiaka zamieszcza zdjęcia wszystkich otrzymanych produktów/rzeczy i upublicznia je na swoim kanale, bądź przekazuje do upublicznienia blogerowi.
 9. Zbiórka jest dobrowolna. Bloger nie czerpie z tego tytułu ŻADNYCH korzyści materialnych.
ZAPRASZAMY!!!!!!

Wydarzenie na FB ----> KLIK

Kontakt w sprawie darów dla Andy:

 

2 komentarze: